W dniu 15 czerwca 2012 r. o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12/14 odbył się wernisaż twórczości osób z zespołem Aspergera pt.: "Ja i mój świat - Każdy jest jakiś". Prace przygotowało 16 uczestników. Można je oglądać do końca czerwca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu w dziale ...

Dnia 19 listopada 2011r. w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbył się VII Festiwal Ekspresji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Bydgoszczy oraz Bydgoski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem

Dnia 18 i 19 listopada 2011 roku odbyło się kolejne - trzecie, szkolenie pt. "Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną". Organizatorem szkolenia była mgr Aurelia Grzmot - Bilska - pedagog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.
Zajęcia odbyły się w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej "Modrzew" w Bydgoszczy, a prowadzącą była dr Izabela Fornalik. W szkoleniu wzięło udział 29 osób.
Opinie dotyczące tematu spotkań i samych warsztatów były przyjazne i pozytywne. Osoby biorące udział w szkoleniu wyraziły uznanie dla prelegentki za doświadczenie i podziękowania za praktyczne wskazówki do pracy z podopiecznymi.
Tak przyjazny oddźwięk z pewnością zmobilizuje organiztorów do przygotowania kolejnych spotkań poświęconych tej tematyce.

Program szkolenia: pobierzMiło nam Państwa poinformować, że w dniu 07 listopada 2011 roku w naszej Poradni została otwarta SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA. Korzystanie z Sali umożliwi dzieciom uczestniczącym w zajęciach terapeutycznych na pełniejszą stymulację z wykorzystaniem metod wspomagających.

W roku szkolnym 2011/2012 został utworzony wolontariat studentów z UKW kierunek pedagogika, specjalność logopedia. Opiekę nad wolontariuszami pełnią pracownicy Poradni. Celem wolontariatu jest udzielanie wsparcia nauczycielom i rodzicom dzieci na terenie przedszkoli, rozwijanie kompetencji językowej, prowadzenie zajęć w zakresie profilaktyki zaburzeń mowy oraz umożliwienie studentom doskonalenia praktycznego. W ramach wolontariatu pracuje czternaście osób. Zajęcia prowadzone są jeden raz w tygodniu

         

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 :: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 1 w Bydgoszczy